Açıklama

Makine üretim sektöründe yetişmiş eleman açığı her geçen gün artmaktadır, tasarım ve imalat konularında yeteri kadar bilgi sahibi tecrübeli elemanların piyasada az olmasından ve yetişmiş bir elemanın çalıştırma maliyetinin yüksek oluşundan dolayı küçük ve orta işletmelerin yanı sıra büyük kurumsal şirketlerde de çoğu süreç ustaların bilgisine bırakılmıştır. Özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde mühendis veya kalifiyeli teknik eleman çalıştırma maliyetleri şirketin bütçesini zorlayabilmektedir. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmış teknik resimlerden oluşan projeler ile deneme yanılma yöntemine göre makine imalatı ve parça üretimi daha doğru ve daha az maliyetlerle gerçekleştirilebilir. Özellikle günümüz bilgisayar teknolojileri ve yazılım olanakları ile bir makinenin imalatı ve bir parçanın üretim işlemi daha proje aşamasında 2 ve 3 boyutlu çizimlerle atölyeye inmeden ofis ortamında gerçekleştirilebilir. Atölyede sadece bilgisayar yoluyla makinelere aktarılan parçaların işlenmesi ve montaj işlemi gerçekleştirilir. Makinelerin ve teknik parçaların bilgisayar ortamında çizilmesi ve tasarlanması deneme ve yanılma yoluyla yapılan imalat işlemlerine göre düşük maliyete ve yüksek kalitede üretime neden olmakta, hataları en aza indirip, verimi yüksek tutarak riskleri azaltmaktadır.

EDE MÜHENDİSLİK olarak, müşterinin güvenilir çözüm ortağı olarak makine ve parça çizim, tasarım ve analiz gibi Mühendislik Destek Hizmetleri vererek üretim maliyet yükünün bir kısmını üstlenmeye hazırdır. Makine tasarım ve imalat sektöründe rekabetin yoğun olduğu bir ortamda böyle bir işbirliğinin daha kaliteli hizmet alımı sağladığı gibi müşterinin üretim maliyetini de rekabet edilebilir seviye indirebilir.

EDE MÜHENDİSLİK ayrıca, müşterilerinin bünyesinde bulunan ve akademik düzeyde destek aldığı uzman tasarım ekipleri ile ihtiyaç ve taleplerini son teknolojik donanımla ve yazılımlar kullanarak 2 boyutlu çizim ve 3 boyutlu katı modelleme yöntemleriyle analiz çalışmaları yaparak sorunsuz bir şekilde yenilikçi fikirlerle karşılayabilmektedir.

EDE MÜHENDİSLİK olarak sunmuş olduğu Mühendislik Destek Hizmetlerini 4 ana başlık altında toplayabiliriz

* Teknik Resim Destek Hizmeti

* Tasarım Hizmeti

* Analiz Hizmeti

* Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti